Мухін Антон Сергійович

Область професійних інтересів:

Мануальна терапія - це комплекс лікувальних прийомів, що полягає в ручній дії на анатомічні структури тіла для ліквідації виявлених обмежень з метою їх звільнення від функціональних блоків і відновлення циркуляції рідин для створення оптимального рухового стану людини, що веде до поліпшення якості його життя.

Дуже часто буває, що людину турбують болі в серці, періодичні підйоми тиску, погіршення слуху чи зору, головні болі і запаморочення, оніміння кінцівок і багато інші прояви. Все це може бути пов'язано із захворюваннями хребта.

Як говорив Гіппократ: «Причина всіх хвороб таїться в хребті».

Утворюючись від латинського слова «manus» («рука») - мануальна терапія являє собою напрямок медицини, саме систему ручних впливів, спрямованих, в першу чергу, на лікування захворювань опорно-рухового апарату.

Прийнято ділити Мануальну терапію на 2 піднапрями, обидва напрямки доступні в нашій клініці в Києві:

1. мануальна діагностика

2. власне мануальна терапія - лікування

 

Завданням мануальної діагностики є виявлення функціональних порушень (дисфункції) опорно-рухового апарату.

Для постановки клінічного діагнозу лікар-мануальний терапевт використовує також інструментальні методи діагностики:

- Рентгенографію (в т.ч. з функціональними пробами - знімками при нахилах вперед і назад);

- КТ, МРТ;

- Електронейроміографом;

- Апаратну рефлексодіагностику.

Показання до лікування у мануального терапевта

Для лікування у мануального терапевта не існує протипоказань за віком: методами мануальної терапії (МТ) можуть скористатися дорослі, діти, літні люди. Більше того, МТ протипоказана і вагітним жінкам, для отримання консультації Ви можете звернутися в нашу клініку на Позняках, за адресою: А. Ахматової, 46.

Мануальна терапія для дітей, вагітних жінок і літніх людей має свої особливості. У таких випадках застосовуються остеопатичны техніки і діагностичні тести прикладної кінезіології. Для всіх вікових груп лікар-мануальний терапевт добирає спеціальні підходи та індивідуальні дозування впливу.

Чим раніше при виникненні проблеми починається лікування, тим швидше можна досягти одужання, уникнувши при цьому хронізації процесу, не затягуйте, записатися на прийом до лікаря можна як з сайту, так і по телефону.

Основні показання до МТ:

- Болі при остеохондрозі хребта;

- Грижі міжхребцевих дисків;

- Міжреберні невралгії;

- Артрози;

- Головні болі;

- Запаморочення;

- М'язові болі і напруга;

- Порушення постави і неоптимальний руховий стереотип;

- Відновлювальний період після захворювань і травм;

- Порушення рухливості внутрішніх органів;

- Стан після вагітності та пологів;

- Стреси і хронічна втома;

- Попередження наслідків гіподинамії і тривалих статичних навантажень.

Протипоказання до МТ:

- Гострі травми;

- Ранній післяопераційний період;

- Інфекційні захворювання з явищами загальної інтоксикації, лихоманки;

- Інфекційні та запальні захворювання суглобів, хребта, головного і спинного мозку та їх оболонок;

- Гострі захворювання кардіологічного та хірургічного профілю;

- Онкологічні захворювання;

- Гострих порушення мозкового і спинального кровообігу;

- психічні розлади. 

При аномаліях розвитку хребців і краніовертебрального переходу (Кіммерле, Арнольда-Киари, spina bifida та ін.) І грижах міжхребцевих дисків маніпуляції на даних сегментах протипоказані, проте для зменшення навантаження на них необхідна корекція патобіомеханічних пов'язаних сегментів.

Як проходять сеанси?

Прийом лікаря-мануального терапевта включає:

- Візуальний огляд;

- Оцінку рухового стереотипу та обсягу рухів у суглобах хребта і кінцівок;

- Визначення тонусу і сили м'язів;

- Перевірку чутливості, сухожильних рефлексів, рухливості внутрішніх органів, метод прикладної кінезіології і т.д.

Для огляду і лікування пацієнт роздягається до нижньої білизни. Допустимий одяг для фітнесу.

Лікувальні маніпуляції зазвичай проводяться в положенні лежачи на спеціальному столі. Окремі маніпуляції проводяться в положенні сидячи.

Лікувальні маніпуляції не обмежуються впливом на хребет.

Разом з класичними методиками роботи з суглобовими блоками, застосовуються остеопатичні техніки комплексного впливу: на суглоби, м'язи, сполучнотканинні новоутворення, зв'язки суглобів і внутрішніх органів, тверду мозкову оболонку. У процесі сеансу виробляються діагностичні тести для контролю правильності лікування.

Тривалість лікування

Тривалість лікування варіюється залежно від стадії захворювання, особливостей його перебігу, наявності супутньої патології.

У неускладнених випадках призначається курс мануальної терапії з 10 процедур з кратністю 1-2 сеанси на тиждень з повторним курсом через півроку, Ви можете пройти курс лікування в нашій клініці на Позняках, за адресою: м. Київ, вул. Ахматової, 46.

Чи потрібна підготовка?

Спеціальної підготовки до прийому у мануального терапевта не вимагається. Звичайно, приходити на прийом голодним, або з повним шлунком небажано, краще - не менш ніж через годину після прийому їжі.

До сеансу рекомендується відвідати туалет, щоб і це питання вас не відволікало.

Які відчуття бувають під час сеансу?

Багато пацієнтів бояться болю при лікуванні. Однак не всі знають, що біль, з якою вони приходять до лікаря - тільки вершина айсберга. Багато «проблемних» зони хребта, суглобів та м'язів до пори до часу не відчуваються, поки на них не натиснути. Важливо: якщо натиснення відчувається не як тиск, а як біль - це перша ознака «проблемності» зони.

Від кожної «проблемної» зони головний мозок отримує больовий імпульс, навіть якщо пацієнт цього не відчуває. Велика кількість «проблемних» зон викликає сенсорну перевантаження нервової системи, підвищену стомлюваність, дратівливість або млявість, порушує сон і працездатність.

Таким чином, при мануальної діагностиці стоїть завдання знайти наявні больові, тобто «Проблемні» зони і оцінити їх значущість для тактики і черговості лікування.

Під час сеансу відчуття хворобливості «проблемних» зон це нормально, але лікар завжди дозує вплив з метою зменшення больових відчуттів пацієнта.

При якісно проведених маніпуляціях пацієнт відчуває легкість і зменшення болю. Незвичайні тілесні відчуття у вигляді припливу крові, тепла, легкого ознобу та ін. Або емоційний підйом, душевний комфорт також є нормальними і говорять про активізацію вегетативної нервової системи та зняття напруги м'язів, пов'язаних з емоціями.

При знятті надмірної напруги тканин зменшується перевантаження нервової системи, поліпшується чутливість і активується м'язовий тонус, підвищуються пластичність і витривалість м'язів.

Якщо після сеансу пацієнт відчуває хворобливість в інших сегментах або натруджені м'язів, це пов'язано з перебудовою рухового стереотипу і перерозподілом м'язового тонусу частин тіла. Така болючість не інтенсивна, нетривала і не є загостренням захворювання.

Яке обстеження необхідно для лікування МТ?

Для постановки клінічного діагнозу лікар-мануальний терапевт використовує інструментальні методи діагностики:

- Рентгенографію (в т.ч. з функціональними пробами - знімками при нахилах вперед і назад);

- КТ, МРТ;

- Електронейроміографом;

- Апаратну рефлексодіагностику.

При наявності показань використовуються заключення та дані обстеження наступних спеціалістів (аж до проведення консиліуму): терапевта, кардіолога, гінеколога, ЛОР, ендокринолога, уролога, хірурга, мамолога, стоматолога та ін.

Таким чином, дотримується найважливіший принцип вітчизняної медицини - спадкоємність медичної допомоги, що забезпечує її якість і задоволеність пацієнта.

Протрузія

Протрузія - це так звана, проміжна стадія грижі хребетного диска. За своєю суттю - це деформація міжхребцевого диска без його розриву, яка найчастіше виникає в поперековому або в шийному відділах хребта. Після розриву диска - це вже міжхребцева грижа. Протрузія хребетних дисків - дуже схожа за своїми властивості на грижу, але за розміром проблеми вона помітно менш небезпечна. Протрузія не вимагає операційного втручання і завжди лікується консервативними методами.

Ця хвороба може довгий час розвиватися практично безсимптомно, до моменту защемлення нервів або судин, в результаті чого відчуваються больові симптоми. Причинами появи деформаційного процесу, який призводить до протрузії, звичайно є травми, нездоровий спосіб життя і вікові зміни.

Рекомендоване, і, мабуть, найнадійніше лікування протрузії - це мануальна терапія, але не поверхнева, яка обмежується одиничним вправлением хребта і часто відразу знімає больові відчуття, а комплексна.

Саме комплексна мануальна терапія може не тільки вилікувати протрузію, але й зняти патологічні напруги в м'язах, які з'являються при протрузії і приховують в собі потенціал по відновлення хвороби в майбутньому. Якщо м'язи правильно НЕ розім'яти, вони знову змістять хребець, і ви повернетеся до свого початкового діагнозу.

Чекаємо Вас в нашій клініці в Києві на Позняках, за адресою: вул.  А.Ахматової, 46.